Drogi Gościu, jest mi bardzo miło, że do mnie zaglądasz, uszczęśliwisz mnie jeszcze bardziej, jeśli pod postacią komentarza wyrazisz swoją opinię o tym, co tu zobaczyłeś:)

Bardzo serdecznie witam nowych Obserwatorów oraz pięknie dziękuję za miłe komentarze;-)

niedziela, 24 maja 2015

Krok po kroku - oplatanie kaboszonu c.d.

Kolejna porcja zdjęć w moim kursie oplatania kaboszonów.
Kroki te same jak w poprzednim wpisie,
ale czasem dla kogoś są bardziej czytelne zdjęcia na mocnych kolorach.


1. Szyję na toho 8o, zawsze parzysta liczba koralików, tyle by otoczyć kołem nasz kaboszon. Następnym krokiem jest szycie peyotem kilku rządków, aby wystarczyło na grubość kaboszonu.


2. Następnym krokiem jest dodanie toho 11o, czyli mniejszych koralików aby zamknąć w plecionce kaboszon, zaczynam od płaskiej strony kaboszonu.


 3. Rzut boczny na plecionkę.4. Kolejny rządek toho 11o.


5. Kończąc drugi rządek toho 11o, otrzymujemy już całkiem ciasno trzymającą się plecionkę. (poniżej)


6. Ja dodałam jeszcze toho 15o, żeby mieć pewność że kaboszon nie wypadnie.7. A teraz odwracamy pracę i obszywamy górną/przednią stronę kaboszonu. Ja uznałam, że przyda się jeszcze jeden rządek toho 8o, ale w innym kolorze. Decyzja o tym czy ten rządek jest/był potrzebny to kwestia intuicji i doświadczenia. (poniżej)


8. Jeszcze na tym etapie można wyjąć kaboszon, ale jest to ostatni taki moment. Zauważcie jak plecionka dopasowała się do kształtu i trzyma ten kształt. (poniżej)


9. Zaczynamy pomiędzy toho 8o wplatać toho 11o.


10. A po dwóch rzędach toho 11o, wplatamy toho 15o. (poniżej)


11. Efekt po dwóch rzędach toho 15o.12. Rzut boczny (powyżej) i skończona plecionka (poniżej)13.Wystarczy doszyć uchwyt i nasz kaboszon zostanie wisiorem.5 komentarzy:

 1. Super pomysł, muszę wypróbować :) Osobiście dotychczas obszywałam kaboszony w zupełnie inny sposób - z podklejeniem - ale wydaje mi się, że ta wersja jest o niebo lepsza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, zachęcam do wypróbowania tego sposobu;-))

   Usuń
 2. Bardzo przejrzyście wytłumaczone tak, że nawet początkująca w koralikowaniu osoba jest w stanie obszyć kaboszon. Dodam jeszcze , że zaglądam na twoją stronę od czasu i do czasu żeby pooglądać wspaniałe biżutki jakie tworzysz. pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny wisiorek! Kolor w sam raz na lato - dziękuję bardzo za tutorial. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń